Constanta Cycling Team
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 25]

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 5:35 am51


LiveForCycling

Administrator
Administrator
Am uitat sa pun aseara cateva impresii despre pregatirea de vineri seara . Prezenti la datorie au fost : Cristizotti , Felipe , Totty , Laurlook , CucuGigel si subsemnatul . S-a jucat aprox. 2 h . Fratele dupa cum a spus nu a pus mana pe racheta decat cand a cumparat-o si cand am bagat-o in geanta ... dar m-am distrat de minune , asta cred ca a fost si scopul principal . Am facut 1,5 meciuri pe primul l-am abandonat din cauza unei accidentari mai vechi (Ionut tata , mai ti minte cand nu ai semnalizat groapa aia si a intrat fratele direct in ea ??) . Meciul nr 2 a fost jucat in totalitate cu coechipierul CucuGigel ... si pierdut (am fost furati oricum Very Happy ) , am avut cateva sclipiri de moment . Baietii joaca bine ... din moment ce nu au pus mana pe racheta pentru prima oara in viata lor . Oricum distractie maxima ... nu am mai ras atat de mult timp .

PS: racheta lui Felipe de 30E face toti banii =))

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 5:51 am52


totty86steaua

Super Member
Super Member
Si mie mi-a placut atmosfera , a fost frumos sa rad atat , oricum stopurile lu Bogdan la fileu au fost dementiale , nici Federer nu le lasa asa bine acolo . Felicitari tuturor , poate mai facem din astea ca imi place Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 810268

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 6:10 am53

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Din pacate subsemnatul sapt asta o sa mearga exclusiv pe MTB , dar pentru sapt viitoare ce parere aveti sa facem un fotbal pe plaja ... daca nu ma insel chiar in capatul strazii pe care muncesc eu sunt 2 porti (pe plaja) . In acest fel avem si unde sa ne schimbam ... toilet ori alte lucruri . Nivelul meu de fotbal este asemanator cu tenisul (poate putin mai bine) dar macar rad pana ma stric ... alergand in acelasi timp

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 6:28 am54

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Si eu m-am simtit bine ieri la tenis si sper sa mai repetam experienta ... si va rog sa nu faceti misto de racheta mea, mana care o tine e de vina Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 5764 .
Fotbal pe plaja e cam naspa dar daca sunt doritori putem incerca.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 6:34 am55

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
nu ma incanta fotbalul. Saptamana viitoare asi mai baga ceva alergare. La iarna merg la ski.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 6:39 am56

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Macar un fotbal (nu pe plaja) putem sa incercam , inchiriem un teren ... ori gasim unul . Ma gandesc ca nu avem nimic de pierdut . Ori veniti cu alte propuneri , dar decat alergare intruna ...

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 6:45 am57

totty86steaua

totty86steaua

Super Member
Super Member
Eu la fotbal ma bag orice ar fi Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 822622 , nu de alta dar sportul asta il practic de vreo 14 ani daca nu ma insel , fotbal cu mingea aia rotunda Bogdane sau Flag Fotbal ca nu prea am inteles bine ?

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 6:47 am58

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Am si minge de rugby acasa What a Face , daca sunt doritori =))

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 6:49 am59

totty86steaua

totty86steaua

Super Member
Super Member
La rugby nu ma bag , nu de alta dar la kg mele s-ar putea ca la un placaj mai serios sa ranesc pe cineva Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 822622 si dupa aia o sa ma injure bicicleta ca nu mai e rulata . Basket stiti ? ca si acolo e de alergat .

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 2:12 pm60

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Merge si basket iar la ski ma duc si eu. Unde schiezi Cristi, in Austria sau in Germania, desi nici in Italia nu ar fi rau doar ca e cam departe Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 209988 ...

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 5:39 pm61

CristianPopa

CristianPopa

Super Member
Super Member
la basket ma bag si eu. dar dupa 20 sept.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 6:42 pm62

laurlook

laurlook

Forum Legend
Forum Legend
La tenis a fost frumos baieti, mai avem de lucrat la tehnica insa pana la urma miscarea conteaza. La fotbal puteti conta pe mine chiar daca nu am mai jucat de cativa ani, vreo 15 poate? Dar pt o alergare in teren cred ca merita. Nu cred ca este rau sa mai diversificam putin sportul, cred ca va creste distractia Smile

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 7:11 pm63

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Merge si basket iar la ski ma duc si eu. Unde schiezi Cristi, in Austria sau in Germania, desi nici in Italia nu ar fi rau doar ca e cam departe Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 209988 ...

Anul asta am zis sa incerc si Elvetia ca nu am mai fost de mult si am auzit ca e trendi draga...

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Sept 12, 2009 8:01 pm64

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
La naiba cu elvetienii astia sunt asa de plati si inexpresivi ... mai bine mergem in Franta si nu ne mai certam, ce zici tu?

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Dum Sept 13, 2009 3:17 pm65

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Pozele din sesiunea de antrenament .


Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 SP_A0714

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 SP_A0715

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 SP_A0716

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 SP_A0717

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 SP_A0718

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Dum Sept 13, 2009 4:30 pm66

Cipollini

Cipollini

di Constanza
Copilu de mingii sa traiasca! Fara el meciul e pustiu!

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Dum Sept 13, 2009 4:46 pm67

totty86steaua

totty86steaua

Super Member
Super Member
Intradevar copilul de mingii face toti banii Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 76823

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Sept 16, 2009 5:58 am68

Cipollini

Cipollini

di Constanza
Domnu Marius a fost zarit azi alergand in zona barierelor de pe langa
Hotelul Perla. Fiind in trafic nu am reusit sa il salut cum se cuvine.
Tin sa precizez ca domnul Marius nu era plin de entuziasmul pozei din
avatar. Succes in continuare la alergare.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Sept 16, 2009 7:47 am69

Marusone

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
da, corect..... am inceput alergarile si dimineatat este cred eu, cel mai bine de alergat, odihnit frumos dupa noapte, a iesit o tura de parc perfecta.....treaba cu entuziasmul...fiind doar a doua iesire la alergat....destul de greu... sper sa ma tin cat mai mult posibil. Alergarea este sanatate curata, 30 min de alergare pe zi, de doua, trei ori pe saptamana, suficient pt o conditie fizica cat de cat.....Astazi dupa amiaza bike! multumesc pt urare cucu gigel!

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Sept 16, 2009 9:14 am70

Cipollini

Cipollini

di Constanza
Maine dimineata ies la o alergare de la 7 la 8...

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Sept 16, 2009 5:56 pm71

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Intr-adevar cel mai bine e de alergat dimineata iar ca efectul sa fie maxim e bine sa nu mananci nimic inainte. Dupa alergare, faci un dus si iei micul dejun la cel putin 30' dupa incheierea antrenamentului. In acest fel o sa te simti excelent in timpul alergarii iar dupa efort organismul se va reface rapid. Ideal ar fi sa mananci cereale cu lapte sau alimente bogate in proteine si sarace in carbohidrati.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Sept 16, 2009 6:44 pm72

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Pai cerealele sunt printre cele mai bogate in carbohidrati

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Sept 16, 2009 7:05 pm73

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Asa e, am vrut sa vad daca esti pe faza Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 822622 .

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Joi Sept 17, 2009 5:41 am74

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Cucu Gigel a fost zarit astazi prin Mamaia , alergand , ora 7:30 ... paparazzi

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Joi Sept 17, 2009 5:58 am75

Marusone

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
dati-l in urmarire generala!

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Joi Sept 17, 2009 5:58 am76

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Bogdane, mai bine te angajai la Can Can

Pregatire Fizica Generala - Pagina 3 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Joi Sept 17, 2009 6:02 am77

Cipollini

Cipollini

di Constanza
O tura scurta cu 1.5 km incalzire, 5 km la 24 min (AVS 12.85 Km/h Very Happy ) si inca un 1.5 km de revenire.


Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 25]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente