Constanta Cycling Team
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 22]

Ture in Weekend Empty Ture in Weekend Joi Mai 14, 2009 9:02 pm1

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
Duminica ne strangem incepatorii si mergem catre o destinatie inedita?

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 7:13 pm2

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Eu duminica sunt de munca ... Crying or Very sad ... vreau sa ies luni. Spor la pedalat.

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 7:17 pm3

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
te-ai gandit la ceva exotic? io ma bag, orinde ar fi de mers, doar locul si ora plecarii sa o stiu

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 7:31 pm4

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
Dupa ce am auzit de accidentul de azi..in care a murit un tanar ..sunt un pic speriata..duminica pe la 13 o sa ies ..probabil tot prin mamaia daca nu este aglomerat..Sad eventual stabilim daca ne adunam mai multi..

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 7:39 pm5

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Speriat !?!?!? , a intrat una cu Loganu in mine si nici nu am avut resentimente , probabil tanarul nu a fost atent si din cauza asta a patit asa ceva ... in locul acela trebuiau puse niste damburi cum sunt in Mamaia ... este trafic pe acolo si pietoni si ciclisti care vin ori la palat ori la gravity .

Acum a inceput sa se aglomereze prin oras , mai bine va obisnuiti si cu imprejurimile Constantei

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 7:52 pm6

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
incercam sa ne acomodam situatiei, esti atent, lasi de la tine... ca deh esti mic

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 7:58 pm7

Anonymous

cristian

Vizitator
A inceput sa se aglomereze soseaua in Mamaia. Cel putin saptamana asta este si AutoShowul si targul de haine si e foarte agomerat. Si de acum incolo cam asa va fi. Cel mai bine este in jurul Constantei: E libera soseaua spre Corbu, Sacele, Vadu, Techirghiol. Asa este, ca sa ajungi la Corbu trebuie sa treci prin Mamaia, la Techirghiol trebuie sa mergi prin Agigea, dar cel putin acolo unde ajungi poti sa dmiri in voie peisajul si nu te mai streseaza nimeni

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 8:01 pm8

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Incercati un Basarabi (ori mai aproape) ... sosea lata , nu va deranjeaza nimeni pe margine daca mergeti in linie ori grupati cate 2 sa mai schimbati cate o vorba . Mai stiu eu un traseu dar anul asta nu am ajuns pe acolo si nu cunosc starea soselei (anul trecut nu era prea stralucita) ... dar daca am intrat eu cu rotile de cursa ...

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 8:18 pm9

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
io nu de foarte mult timp stau in constanta si bicicleta o am din toamna, mai departe de corbu n-am ajuns, pana acum vreau sa zic, in rest sunt pentru price iesire atata timp cat nu e foarte departe ca mie frica sa nu se rupa fierul sub mine

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 8:19 pm10

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
partea nasoala spre corbu e pana la navodari ca dupa pod sepoate merge asa mai incetisor si pe aleea de biciclete o bucate destul de buna din drum

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 8:32 pm11

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Pai normal ca sunt si portiuni cu trafic ... este imposibil sa nu existe , dar dupa pod daca coborati spre Midia este lejera soseaua , cat despre pista ... mai bine pe sosea , daca continuati drumul si treceti de al 2-lea pod se vad eolienele se face un drum la dreapta inainte de cotitura spre Corbu si puteti sa ajungeti chiar langa ea (una este mai aproape)

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 8:46 pm12

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
ms mult de sfat

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 15, 2009 8:48 pm13

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
ai reparat frana?

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Sam Mai 16, 2009 4:41 am14

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
duminica dmineatza am fost de mi-am luat cablu si imediat l-am si pus pe pozitie

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Sam Mai 16, 2009 10:18 am15

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
e bine atunci Smile

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Sam Mai 16, 2009 11:19 am16

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
astazi cine, unde si in ce fel merge?

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Sam Mai 16, 2009 8:28 pm17

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
Maine (duminica) o sa ies pe la 11..cred prin mamaia...daca iesiti ne vedem pe traseu..

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Dum Mai 17, 2009 10:32 am18

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
in dupamasa asta vrea cineva sa mearga la o plimbare?veniti voi cu o destinatie

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Dum Mai 17, 2009 11:22 am19

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
eu am de invatat..ca as fi iesit sigur..azi am vbit cu lekaliviu nu stia sigur unde merge..daca ramane in mamaia pe faleza sau pleaca afara din oras..

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Dum Mai 17, 2009 7:38 pm20

leka

leka

Membru Avansat
Membru Avansat
am fost pe strada dar am ramas loco - mamaia si pe sosea si pe faleza. Rodica daca ieseai si tu aveai si colege de pedalat si nu doar colegi. Multe biciclete pe strada, adica cu siguranta mult mai multe decat anul trecut. E adevarat nu cursiere...cele mai multe bciclete ieftine dar...erau. Si erau oameni care se bucurau de mersul pe 2 roti fara motor

Ture in Weekend 1705091635
pauza intr-o parcare pe malul lacului

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Dum Mai 17, 2009 8:04 pm21

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
ce super! as fi iesit cu siguranta dar am de invatat pt un examen..cu siguranta voi recupera!

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Dum Mai 17, 2009 11:35 pm22

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Biciclete ieftine ... biciclete scumpe , cursiere ... mtb-uri , distractia conteaza si sunt fericit ca tot mai multe persoane incep sa se distreze in acest fel . Poate reusesc sa va insotesc si eu la o tura weekendul acesta (promit sa merg incet) , si sper ca sunteti de acord sa parcurgem o tura mai "lunga" ... sa incercam inspre Corbu , se aproprie sezonul iar Mamaia incepe sa se aglomereze ... in plin sezon nu mai aveti sanse , doar daca vreti vreo fractura , deci trebuie sa va obisnuiti cu orasele din apropriere. Daca se merge in coloana de cate unu pana la pod dupa care se face dreapta inspre Midia , soseaua are 2 benzi iar traficul este mai lejer ... tocmai la al 2 lea pod se ingusteaza in o banda dar si acolo traficul este scazut . Ce parere aveti ?

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Lun Mai 18, 2009 6:10 am23

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
Binenteles, cu cea mai mare placere poate chiar si mai departe pana la vadu

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Lun Mai 18, 2009 11:34 am24

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Ok , eu sunt de acord ... mergem cat este comod pentru fiecare . Poate ne strangem mai multi , chiar am chef de o tura unde nu se pune accentul pe viteza

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend Empty Re: Ture in Weekend Lun Mai 18, 2009 12:20 pm25

vieru_dhan

vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
Super fain ar fi sa ne adunam mai multi, chiar de aia zic sa vedem in ce zi ar fi mai convenabil pentru cat mai multi(sambata sau duminica, dimineata sau dupa amiaza)spuneti cand ar fi mai bine si pana pe joi, vineri sa ajungem toti la o singura concluzie referitoare la ziua si ora plecarii


Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 22]

Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente