Constanta Cycling Team
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 22]

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mier Mai 27, 2009 9:01 am51


vieru_dhan

Membru Avansat
Membru Avansat
Te asteptam cu mare drag.

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mier Mai 27, 2009 9:04 am52


DANILO

Membru Avansat
Membru Avansat
scuze,eu am postat mesajul anterior

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mier Mai 27, 2009 9:05 am53

DANILO

DANILO

Membru Avansat
Membru Avansat
multumesc....

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mier Mai 27, 2009 6:49 pm54

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Care erau frate in seara asta prin Mamaia pe la 21:30 pe bicle ... "o multime"

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mier Mai 27, 2009 7:52 pm55

Marusone

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
printre cei cunoscuti de tine eu, cristi, nadia, costel si o gramada de alti noi amatori si ceve fete, vreo trei amici de-ai mei unu cu prietena dar ei nu prea au mai iesit......ma rog sa vedem maine cine vine la start ca au zis, cel putin o parte ca vin....vedem maine! tot prin mamaia oricum

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mier Mai 27, 2009 7:59 pm56

Dany

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

pun la bataie un buget mic pentru veste reflectorizante ......daca suntem mai multi e bine sa fim vazuti...

PT Marius: am niste lumini de noapte te dau pe spate.....noutati.

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mier Mai 27, 2009 10:09 pm57

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
oo de la ce ora sa vina si subsemnatu , oricum maine sunt pe traseu de la 17 dar daca apareti pe la 20 fac un popas la vila si trag un somn pana veniti Laughing

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Joi Mai 28, 2009 6:15 am58

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Da. Aseara am avut recrutare. Ne-am strans vreo 11-12, cunoscuti, necunoscuti. Eram ditamai plutonul. Le-am dat site-ul ca sa se documenteze despre velotur. A ramas sa ne vedem si in seara asta.

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Joi Mai 28, 2009 6:17 am59

DANILO

DANILO

Membru Avansat
Membru Avansat
la ce ora?

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Joi Mai 28, 2009 6:19 am60

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Pai eu o sa fiu de pe la 18.30. Nu trebuie o ora anume. Ne strangem pe rand si ne intalnim pe traseu

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Joi Mai 28, 2009 6:22 am61

DANILO

DANILO

Membru Avansat
Membru Avansat
multumesc.o sa vin si eu cu un prieten cu mtb-uri.tot cam pe la 18.30.

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Joi Mai 28, 2009 8:59 pm62

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
[quote="dan spitza"]pun la bataie un buget mic pentru veste reflectorizante ......daca suntem mai multi e bine sa fim vazuti...

buna idee! dar sunt tare urate cele purtate de ciclisti prin oras..par largi si ciudate...exista ceva modele mai dragute? multumesc!

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 29, 2009 4:48 am63

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
nu pun vesta aia pe mine nici daca o primesc gratis , niste beculete de semnalizare sunt de ajuns ... zic eu (oricum nu imi place sa merg noaptea)

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 29, 2009 6:28 am64

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Nu lucrez la salubritate ca sa folosesc vesta reflectorizanta

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 29, 2009 6:28 am65

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Very Happy

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 29, 2009 6:37 am66

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
asta vroiam sa spun si eu ... dar nu am vrut sa fac "discriminare"

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty vesta reflectorizanta Vin Mai 29, 2009 8:03 am67

veteranu

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Vestele reflectorizante sunt purtate de mopedisti si biciclisti ziua din necunosterea legii sau pt. o siguranta
excesiva (dar foarte inestetic).

Legea spune asa : Se interzice să
circule fără a purta îmbrăcăminte cu elemente fluorescent –
reflectorizante, de la lăsarea serii până în zorii zilei sau atunci
când vizibilitatea este redusă
;

De remarcat "imbracaminte cu elemente fluorescent-reflectorizant" si nu "vesta reflectorizanta".
Noaptea sunt obligatorii aceaste "elemente" pt. ca se considera ca bicicleta nu are sistem de iluminare autonom (dinam-baterie) si e logic ca daca ai luminita alba-fata rosie-spate functionabila aceasta imbracaminte nu mai e obligatorie., fapt demonstrat de noi cei ce facem ture in Mamaia mult peste lasare serii si nu am fost niciodata opriti de politie.



Ultima editare efectuata de catre LiveForCycling in Vin Mai 29, 2009 8:38 am, editata de 2 ori (Motiv : mi-am permis sa editez putin)

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Vin Mai 29, 2009 4:47 pm68

Dany

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

VEteranul stieee...........mai bine sxa fim vazuti, decat sa fim loviti.

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Sam Mai 30, 2009 8:01 pm69

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
eu sunt foarte mahnita de ceea ce se intampla in orasul nostru...un ciclist a murit pe soveja..lovit de un nesimtit care rula cu 60 km/h..este revoltator..o sa caut pe siteuri nu neaparat vesta..dar macar accesorii..
cred ca soferii ar respecta ciclistii mai mult..daca ar vedea ca si ei sunt atenti la detalii legate de imbracamintea fluorescenta..ma tot gandesc ce sa fac in sensul acesta..oricum o perioada voi evita sa ma expun unde e trafic...tot spersa gasesc zone mai putin circulate Sad

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Sam Mai 30, 2009 10:17 pm70

rodika.joli

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
am gasit un site. are benzi albe reflectorizante. cred ca sunt interesante..http://www.beseenonabike.com/shopuk/
si inca unul : http://www.rei.com

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Dum Mai 31, 2009 5:39 am71

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
rodika.joli a scris:eu sunt foarte mahnita de ceea ce se intampla in orasul nostru....cred ca soferii ar respecta ciclistii mai mult..daca ar vedea ca si ei sunt atenti la detalii legate de imbracamintea fluorescenta..

Off topic: Cand esti ocupat sa vorbesti la mobil, sa fumezi, sa te scobesti in nas, sa dai manelele la maxim sau sa te uiti dupa buricele de pe trotuar e greu de crezut ca mai ai respect pentru ceva ... de fapt eu chiar as propune scoaterea acestui cuvant din dictionar petru ca oricum respectul in tara noastra, pentru absolut orice, tinde spre 0.

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Dum Mai 31, 2009 5:27 pm72

Costel

Costel

Forum Legend
Forum Legend
Eu cred ca e destul de vizibila culoarea rosie. Nu-ti trebuie altceva.

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mar Iun 02, 2009 1:18 pm73

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Duminica "Incepatorii" fac ceva ? ori stau linistiti acasa Smile , hai fratilor am facut sectiune degeaba pentru voi ... mai bagati activitate , daca vreti am eu un traseu lejer in minte ... parca facusem si un profil pe aici ... il caut acum

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mar Iun 02, 2009 1:19 pm74

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Ture in Weekend - Pagina 3 Turadum

Distanta 44km

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mar Iun 02, 2009 2:07 pm75

Aricel

Aricel

Super Member
Super Member
Distanta mi se pare destul de ok, dar drumurile (DN2A si DN3) sunt cam aglomerate, iar DJ228 nu e intr-o stare foarte buna, decat primii 4 kilometri.

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mar Iun 02, 2009 2:14 pm76

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Pai nu stiu ce traseu sa aleg mai accesibil pentru toata lumea , ma mai gandesc in seara asta (drumuri perfecte nu gasim decat unde este circulatie Wink ) nici nu pot sa bag distanta prea mare ca nu are toata lumea antrenament

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 3 Empty Re: Ture in Weekend Mar Iun 02, 2009 2:27 pm77

Aricel

Aricel

Super Member
Super Member
ce zici de DN39 spre Mangalia? drumul e bun si dealuri potrivite, distanta de aproximativ 45 km dus


Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 22]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente