Constanta Cycling Team
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 40 din 40]

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Dum Ian 30, 2011 5:59 pm976


Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Pe scurt? A fost HEDONIC !!! A fost Helboy-onic !!! Traseu facut azi: Constanta-Mamaia-Navodari-spre Corbu, dupa combinat, am dat de Mihai cu Laur si cu Marian, revin cu ei in Navodari- apoi iar solo Lumina-Ovidiu-Groapa de gunoi-Nazarcea-Poarta Alba-Basarabi- Siminoc(la cineva) cu vant de m..e demonic, de unde revenire cu viteza super-lightului in Constanta ca aveam vantu' de dos. In mare ... viteze de supercacao datorita vantului care te amesteca pur si simplu, mai ales dupa Navodari. Totusi vantul cel mai Helboy-onic este acela care te face sa pedalezi ce nebunu cu 10 la ora, la efortul la care in mod normal ai avea 50 la ora. In Dobrogea poti da de asa ceva, dar eu n-am dat de el inca Very Happy

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Dum Ian 30, 2011 7:46 pm977


jonnyman

Moderator
Moderator
Frumos.. si acum cate pastile de "galci" ei? Cati km ai facut? Pe vremea asta este rupere din cauza gerului.
Eu vineri cand s a stricat masina am alergat in deal cam 1 km si am fost rupt iar cand am coborat spre masina tot in fuga dar dupa 500 de metri cu vant din fata foarte puternic si -7 grade afara...mai aveam putin si lesinam. Smile

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Dum Ian 30, 2011 10:35 pm978

Scorpionul

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Frate, sincer sa recunosc si eu ma mir. Ma simt perfect, dupa circa 80-90 de km printr-o temperatura medie de -5 -6 grade cu minima de -10 prin dealurile acelea pe acolo, unde BTW am facut si o pana in Nazarcea in plin vant de 50 la ora, ce urma sa fie iar de mutra la revenirea pe bike OoooO. Dupa un efort sustinut si pompat pe toti acesti km, constat ca nu am nici o inflamare in urma "gafaielii". Probabil ca merg la modul la care imi dozez admisia de oxigen, incat sa nu calez "carburatorul" Smile . In rest oboseala specifica unei ture de aceasta distanta realizata pe un asemenea vant, deci repet: culmea e ca sunt bine OoO.

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Dum Ian 30, 2011 10:52 pm979

jonnyman

jonnyman

Moderator
Moderator
Bravo tie, eu ieri vorbeam cam ragusit si chiar tuseam uneori....nu prea imi place sa trag aer rece, cu toate astea imi place iarna mai mult decat vara.

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Lun Ian 31, 2011 5:50 am980

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Asta nu e temperatura de bicicleta , ori de antrenamente outdoor , daca e cineva care vrea sa o faca bv lui dar sa nu imi spuna ca ii face mai mult bine decat rau ... ori ca il ajuta cu ceva .

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Lun Ian 31, 2011 7:07 am981

jonnyman

jonnyman

Moderator
Moderator
=))...cu siguranta nu face bine la "galci" dar daca vrei si vrei sa iesi....ce o sa faci...o sa iesi.
Pe Scorpionul il mananca partea dorsala si nu vrea sa recunoasca ca acum are fundul poligon de penicilina de 1000, la 12 ore..Smile) plus bai si impachetari ca sa iasa demonii din el.

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Lun Ian 31, 2011 5:29 pm982

laurlook

laurlook

Forum Legend
Forum Legend
Ce sa spun despre tura de ieri...am facut ceva mai mult de 60 km pe traseul pe care l-am anuntat. Cei cu experienta in ale bicicletei au avut inca odata dreptate, deoarece vremea nu a fost chiar buna, dar cand am vazut soarele pe cer si soseaua uscata nu am mai rabdat si am iesit. Vant destul de tare, dar cred ca am prins si mai puternic altadata, insa temperatura scazuta isi spunea cuvantul. Per total nu a fost o tura rea, iar daca ma ocoleste si de data asta raceala o voi considera o tura reusita Smile

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Lun Ian 31, 2011 10:14 pm983

Scorpionul

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
jonnyman a scris:=))...cu siguranta nu face bine la "galci" dar daca vrei si vrei sa iesi....ce o sa faci...o sa iesi.
Pe Scorpionul il mananca partea dorsala si nu vrea sa recunoasca ca acum are fundul poligon de penicilina de 1000, la 12 ore..Smile) plus bai si impachetari ca sa iasa demonii din el.

Nu este temperatura optima, intradevar, nici pe departe affraid . Totusi multe lucruri pe care le credeam imposibile pana sa ies de pe bancile facultatii, acu mi se par banale. La fel de real si concret este ca si azi dimineata am mers si m-am si intors la/de la servici by bike, unde lumea zice la fel ca fac lucruri imposibile (cel putin pentru ei); ca si faptul ca de cand m-am intors din tura de ieri n-am luat nici macat juma de aspirina sau de fenosept. La servici vad tot felul de medicamente, si mai intreb si eu la ce foloseste ala, daa ala. Si ei la fel de mirati ma intreaba: dar tu nu ai dureri de cap? Nu racesti? Nu ai indigestie? etc etc. Eu le raspund cu Imi aduc aminte ca-candva, parca ... bounce , ca urmare 99% din medicamentele de pe piata nu folosesc, iar 90% imi sunt necunoscute: ca de exemplu penicilina 1000.
Pana acu doua zile nu credeam sa ma convinga cineva de la servici ca eu n-am avut in viata mea gripa, am avut numai simple raceli LOL.

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Mar Feb 01, 2011 6:57 am984

jonnyman

jonnyman

Moderator
Moderator
Ma schimba nickul dupa site =)) treci " eu sunt fenomenul ".. nici bunicamiu nu a luat medicamente si sp la fel ca tine inainte sa moara =)).....Brabo tie...eu stiu ca o raceala tine cu medicamente 14 zile iar fara 2 saptamani..Smile)

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Mier Feb 02, 2011 2:35 am985

Cosmin

Cosmin

Super Member
Super Member
Heloo gais... mai am si eu putin si vin . Apropo ca fac cumparatri de pe net poate imi vin pana ajung acasa. Ce roti sa iau? Mavic Ksyrium Elite Laufrad Modell 2011 sau Campa Scirocco sau Zonda? Altceva? ce mai e nou prin club? Aparitii noi? Cand se mai face comanda de ceva echipament? cred ca o sa am nev de unu de vara.

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Mier Feb 02, 2011 5:31 am986

Marusone

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
salut Cosmin! dupa parerea mea si nu numai...ia mavicurile, sunt roti solide si au spitele asezate proportional, le poti centra fara probleme in caz de ceva...mavicurile nu fac roti cu spite grupate ca sa ramana portiuni de jeanta de care sa nu poti trage la centrat...in alta ordine de idei aici e un frig acum de behaim toti care pe unde apuca...comanda de echipament o sa se mai faca cu siguranta dar momentan nu stiu cand exact... oricum cred ca mai spre primavara in colo...te asteptam cu bine acasa, da un semn cand ajungi, toate cele bune!

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Mier Feb 02, 2011 8:42 am987

Cosmin

Cosmin

Super Member
Super Member
Sal. deja le-am comandat. Pana vin le gasesc Smile de pe bikecomponents. 265 euro . am auzit ca e frig. eu am stat mai mult pe la calduri. Las ca e b ca merg la ski imediat ce ajung. see ya

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Mier Feb 02, 2011 11:53 am988

Costel

Costel

Forum Legend
Forum Legend
Nu vad Mavic Ksyrium Elite cu 265 euro pe Bikecomponents. Cred ca ai comandat doar roata spate.

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Mier Feb 02, 2011 12:23 pm989

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Laughing si eu ma miram

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Mier Feb 02, 2011 10:10 pm990

Scorpionul

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Costel a scris:Nu vad Mavic Ksyrium Elite cu 265 euro pe Bikecomponents. Cred ca ai comandat doar roata spate.

Hmmm lol: e si fata si spate din ce vad eu, numai ca n-au poza.
http://www.bike-components.de/products/info/p26091_Ksyrium-Elite-Laufrad-Modell-2011-.html lol!
-schwarz / 28" VR Draht : 690 g
-schwarz / 28" HR Draht Campa Rotor : 860 g
-schwarz / 28" HR Draht Shimano Rotor : 860 g
-silber / 28" VR Draht : 690 g
-silber / 28" HR Draht Campa Rotor : 860 g
-silber / 28" HR Draht Shimano Rotor : 860 g
Totalul insumeaza 1550 grame, ceea ce e formidabil pentru mavicuri la acest pretz. Cosminel al nostru se pare ca incearca sa ne fileze.
In fine, dar ia zi tu unde stai tu la caldura, ca pe aici am niste friguri, exact asa pe gustul meu Shocked
Trebuie sa fie ceva la mijloc, Mavicuri la 209 euro de 1550 grame, nu prea imi pare credibil scratch

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Mier Feb 02, 2011 10:24 pm991

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Ala e pretul pe bucata , spatele pe campa este 259e iar fata este 209e amandoua sunt vreo 470e ... cititi cu atentie ca altfel sunt surprize la livrare .

http://www.constantacyclingteam.tk

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Joi Feb 03, 2011 3:45 am992

Costel

Costel

Forum Legend
Forum Legend
VR este roata fata si HR roata spate. Pretul este pentru una din ele nu pentru amandoua, Scopioane!

silber/28" VR Draht 209,00 EUR delivery period approx. 2-7 days
silber/28" HR Draht Campa Rotor 259,00 EUR delivery period approx. 2-7 days
schwarz/28" HR Draht Shimano Rotor 269,00 EUR in stock, ready for dispatch in 24h
schwarz/28" HR Draht Campa Rotor 269,00 EUR delivery period approx. 2-7 days
schwarz/28" VR Draht 229,00 EUR delivery period approx. 2-7 days
silber/28" HR Draht Shimano Rotor 259,00 EUR delivery period approx. 2-7 days

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Joi Feb 03, 2011 5:59 am993

Marusone

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
pana la urma Cosmin, ce roata sau roti ai comandat?

-------

https://constantaciclism.forumgratuit.ro/viewtopic.forum?t=776

Ture in Weekend - Pagina 40 Empty Re: Ture in Weekend Vin Dec 30, 2011 5:57 pm994

mihai_ct

mihai_ct

SuperModerator
SuperModerator
Mâine 31 decembrie, ora 11, întâlnirea în fața Casei de Cultură, dăm stingerea pe 2011 cu tură de oraș și Mamaia, iar pe 1 sau 2 haprindem 2012!


Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 40 din 40]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente