Constanta Cycling Team
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 13 din 25]

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 02, 2010 2:42 pm301


Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
La 17.00 plec si eu de la munca. Va gasesc in Mamaia. vin pe bicicleta

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 02, 2010 2:43 pm302


Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
La noapte sunt de munca si maine sunt in Bucuresti, ca sa-mi iau diploma de Master. Daca e sa nu se plece maine dimineata, o sa foi "on line" maine si poimine Wink

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 02, 2010 4:07 pm303

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
apar si eu in 10min

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 02, 2010 6:11 pm304

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Pana la urma ati iesit? Cum a fost? Afara e o ceata s-o tai cu cutitul ... Pentru maine seara mai e cineva amator?

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 02, 2010 6:14 pm305

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Soseaua acceptabila , ceata deasa , biciclete ude , genunchi terminati , haine fleasca ... a mers , macar nu am stat in casa ca altii la caldurica cu tastatura in mana .

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 02, 2010 6:44 pm306

Costel

Costel

Forum Legend
Forum Legend
Am fost cativa: Capitanul, Cristian, Bogdan pe biciclete, Marius si cu mine in alergare(10km). Bogdan nu a rezistat tentatiei de a proba noile manete altfel nu cred ca ar fi iesit noaptea, pe ceata la 4*C.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 02, 2010 7:01 pm307

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Mie unul mi-a placut. Cum ocaziile de a iesi sunt atat de rare, orice moment trebuie fructificat. Am auzit ca saptamana asta se intoarce iarna. Oare cat mai trebuie sa suport frigul asta?

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 02, 2010 7:04 pm308

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Sa stii , cu greu m-am urnit din casa , dar am vrut sa dau o tura de test sa stiu ce trebuie reglat . Astea schimba mai usor decat cele vechi , cursa levierului (care schimba viteza) este mult mai scurta , surubul care strange maneta pe ghidon nu mai este inbus e un hexagon (ceva in genu) o prostie de proiectare din punctul meu de vedere . Pozitia este mult mai comoda si iti permite mai multe prinderi , si franele sunt mai usor de utilizat cind esti de drop . Camasile speciale "Campagnolo Ultra-Low Friction" cu strat de teflon si deja gresate fac o treaba buna . Nu mai zic de pernutele "Vari-Cushion" care se simt imediat . Cam astea sunt primele impresii in afara de surubu ala sunt multumit (oricum surubul a fost schimbat cu unul pe inbus) .

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 09, 2010 8:29 am309

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Cristizotti a scris:... Am auzit ca saptamana asta se intoarce iarna....
Cristizotti daca tot vorbesti direct cu God, aminteste-i, te rog, ca in luna martie ar fi normal sa vina primavara. Poti chiar sa-l ameninti ca daca nu vine caldura trecem iarasi la antrenamentul de iarna (tv, popcorn, bigmac si barfe)... Crying or Very sad

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 16, 2010 5:20 pm310

Cipollini

Cipollini

di Constanza
Maine, 17 martie, la ora 18:00 inclin spre 10 - 12 km de alergare prin statiune de interes national (si nu numai) Mamaia. Plecarea e din parcare de la UacaMagic! Astept companioni! Very Happy

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 16, 2010 5:57 pm311

Costel

Costel

Forum Legend
Forum Legend
Astazi am iesit cu Marius: 7x500m uphill. Maine suntem prezenti in Mamaia la 18.00.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 16, 2010 7:01 pm312

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Maine sunt prezent si eu in Mamaia la 18.00 dar o sa vin cu bicicleta. E pacat de vremea asta frumoasa ...

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Mar 17, 2010 6:04 am313

Cipollini

Cipollini

di Constanza
Chiar ca e pacat de vremea asta frumoasa! hahaha

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Mar 17, 2010 7:57 am314

Dany

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

pe la 16.00 ajung si eu si stau pana la 19.30......ture, ture, ture, ture, ture, ture.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Mar 17, 2010 3:25 pm315

laurlook

laurlook

Forum Legend
Forum Legend
Bicicleta mea spune "prezent" pentru ora 18.00 in mamaia.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Mar 17, 2010 7:07 pm316

Dany

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

buna miscarea azi, nu credeam ca imi vor iesi 6 ture, doar ca vremea rece am simtit-o mai rau ca niciodata. Din pacate mi-au inghetat toate oasele din cauza vantului si a aerului rece.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Mar 17, 2010 8:21 pm317

Cipollini

Cipollini

di Constanza
Eu am reusit sa adun ceva mai mult de 12 km de alergare cu Costel, la un 5 min./km (o performanta laudabila Very Happy ) Daca nu fugeam la 12 km/h, ci pedalam la 30 km/h cu siguranta as fi inghetat... Sambata trage careva un Eforie?

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Mar 17, 2010 9:49 pm318

Felipe

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Am putea incerca o Mangalie, daca vremea se mai incalzeste.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Joi Mar 18, 2010 4:19 am319

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Vremea se anunta calda , vad ca arata 17grade pentru Sambata .

http://www.constantacyclingteam.tk

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Vin Mar 19, 2010 8:07 am320

Scorpionul

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Cred ca un Eforie sambata e mai de bun sintz, decat sa ma arunc la MTB. De fapt as vrea sa vedem daca putem aparea si noi soselistii la Aqua Magic tot la 10 si sa vb acolo, dupa care propun sa facem un traseu tehnic asemanator cu cel pe care il vom face duminica. Macar sa avem habar cum ne simtim intr-un traseu gen Cupa Stirom Wink

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Vin Mar 19, 2010 9:06 am321

Cristizotti

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Nu mai postati la "pregatire de iarna" ca s-a terminat iarna.
Maine Scorpioane ne vom intalni pe la 10.30 la Club sa aflam ultimele informatii cu privire la concurs. Dupa aia mergem pana la Midia cel mult si cam atat.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Vin Mar 19, 2010 9:10 am322

Marusone

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
se poate numi pregatire avansata de primavara, iar la vara....rupere de vara...

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Sam Mar 20, 2010 6:09 pm323

Scorpionul

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Smile) Mai da de ce nu mai pot eu sa fiu treaz diminerata dupa tura de noapte confused Sad , nu inteleg. Dimineata am fost la real, care era inchis, si am ajuns pe la Kaufland. Am facut astfel cateva "strambe" in parcare, ca sa stiu cu ce se mananca cursa de maine. Am dormit apoi ca nesimtitul pana la 3.30 dupamasa, si am aranjat apoi Moserul dpdv tehnic. Am iesit afara la o testare, si am sesizat imbunatatiri semnificative. Am tras curbe cu pana la 30 la ora, dar e cu senzatii naspa Sad

P.S. Vad ca maine se face deplasare cu asistenta la Cheile Dobrogei ... foarte tare ... Vad ca dati ture in timp ce noi avem concursuri, e bine asa, vad ca va place competitia \\m/

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mier Mar 24, 2010 6:29 am324

Cipollini

Cipollini

di Constanza
Azi la 18:00 - alergare - 10-12 km prin Mamaia... Costel?

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 30, 2010 6:10 pm325

Costel

Costel

Forum Legend
Forum Legend
Dupa 12km de alergare mi-am aflat pulsul maxim:186. Dupa cum vedeti formula 220-varsta e gresita. Nu sunt dintre cei cu pulsul ridicat in repaus(am avut zile cu 43). Asta pentru ca au fost discutii contradictorii pe tema pulsului maxim.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 30, 2010 7:36 pm326

veteranu

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
1. Baga si tu varsta la avatar ,sa stie toata lumea inclusiv ...fetele Smile)
2.Cu 186 inseamna ca ai 34 de ani biologic (ca reali numai tu stii Smile )
Cand folosesti antrenatente bazate pe puls folosesti formula (220-varsta) ca sa afli cat trebuie sa fie
pulsul la 100% si de aici prin regula de 3 simpli afli cat e la 80% , 70%, 60%.
Dar repet, e bine ca la antrenamente sa nu depasesti 100%.
Si eu am in concursuri 176-177(pe catatari) , dar la antrenamente sunt atent sa nu sar din 170.

Pregatire Fizica Generala - Pagina 13 Empty Re: Pregatire Fizica Generala Mar Mar 30, 2010 9:42 pm327

Scorpionul

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Domu Costel e vegetarian de pe vremea Giant-ilor Very Happy, asa ca el, cel putin teoretic, poate avea o conditie fizica cu mult superioara fata de restul. dar aceste lucruri nu se vor publica in media din cauza intereselor financiare ale Meatrixului (vine de la Meat = carne - n.n. englezesc). Totusi trebuie sa mentionez ca pe blogul Iesirea din Matrix, am vazut cam 2-3 documentare pe aceasta tema, in care, comform unor teste de medicina "neconventionala" , s-a aratat clar ca cei vegetarieni pot avea performante de 30-40% mai mari ca cei care n-au iesit inca din Meatrix (din care inca fac parte si eu Sad )
De ce? Principial, carnea creste colesterolul, si grasimile, infundand vasele de sange. Prin vasele partial infundante circula un sange gras... imputit, mai vascos. astfel inima face efort suplimentar si oxigenul ajunge mult mai greu la muschi. Deci, atat timp cat esti carnivor, mancand kebab si pui prajiti din Carrefour, este normal sa nu prea ai asa bune performante sportive :-?

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 13 din 25]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente