Constanta Cycling Team
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 24]

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Dum Aug 02, 2009 7:43 am51


SuperSaint

Super Member
Super Member
Abia astept ... ieri chiar n`a fost vreme de iesit .. poate doar dupa ce a incetat ploaia ... dar atunci disparuse si chefu` ... asta e ... data viitoare Smile

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 03, 2009 3:45 pm52


veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Stiu că o să par utopic dar vreau să dorm linistit :
Am onoarea să vă anunt că cei ce doresc să participe la Concurs de MTB pe data de 09.08.2009 au şansa !!!
Astfel: locatie Garana(muntii Semenic)
traseu: 30, 50, sau 80km
program: plecare C-ta sambata 08.08.09 ora 07.00
concurs: dum.09.08.09 ora 10.00 ,taxa inscriere 40lei
sosire C-ta: luni10.08.09 ora 18.00
Cazare: la cort (cine nu suportă,exista hoteluri)
Cheluieli: Motorina impartita la nr.participantilor , hrana pt 3 zile.,inscriere.
Contact : Veteranu Tel. 0722697304
Situl concursului: Banat Mountainbike Maraton

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 03, 2009 3:50 pm53

SuperSaint

SuperSaint

Super Member
Super Member
Super interesant ... numai ca ... eu cel putin trebuie sa ma` mai antrenez pt asa ceva ... si sa`mi antrenez si bugetul Smile ... multumim pt stiri .

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 03, 2009 4:48 pm54

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
La anul chiar imi doresc sa particip la un concurs de MTB ... de cand spun eu ... Very Happy ... numai sa am cine sa ma duca cu masina pana acolo ... si sa am MTB .
Veteranu , bicla care o ai la vanzare face fata la un concurs ? ... la greutatea mea cred ca scapa cu viata Smile

Eu sunt ca Nenea Lance , particip decat la un concurs pe an (cel putin asa facea inainte)

http://www.constantacyclingteam.tk

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 03, 2009 5:38 pm55

veteranu

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Hussarul e facut in 2007 ,echipata de concurs si are 2 maratoane la activ. In 2008 am facut Sedona pe care o am si in prezent.

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 03, 2009 6:09 pm56

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Tare , cand vin sa platesc ciclomasteru discutam , sunt interesat , chiar vreau sa diversific "meniul" ... sper ca am partener de antrenament ... ca restu sunt numai cu , cursiere

http://www.constantacyclingteam.tk

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 03, 2009 8:53 pm57

biluzze

biluzze

Membru Profesionist
Membru Profesionist
deci veterane...dak te cunosteam de ceva vreme...eram la mana ta dreapta...ce vreau eu foarte mult sa ne aduci tata niste pozze...si ceva filmuletze ...ma intereseaza foarte mult traseurile pe care o sa le facetzi acolo...cum poti tu cel mai bine sa faci pozele sa ni le aratzi..ce fel de drum are , panta , macadam , etc...orice sa prinzi:D da?
Si asi mai vrea sa stiu cu ce mergetzi? cu masini personale? si ce masini avetzi la dispozitie?

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 03, 2009 9:05 pm58

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Daca te intereseaza mergi pana acolo , omul concureaza nu cred ca poate sa faca si poze in acelasi timp . Traseul este de munte ... prin asta se intelege orice in afara de sosea ... normal ca are si panta ca altfel se numea Downhill . Daca vrei sa participi iti sugerez sa te pui pe treaba atat tehnic cat si fizic . Transportul il rezolva fiecare , ori din cate am inteles eu daca pui bani la motorina iti gaseste Veteranu un loc in masina .

http://www.constantacyclingteam.tk

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 03, 2009 9:20 pm59

biluzze

biluzze

Membru Profesionist
Membru Profesionist
Adevaru ca din vb asa ... nu pre poti sa crezi ca unu face si vrea sau nu... da cum am mai zis si prin alta parte , saptamana asta plec la munte si se intercaleaza cu concursul. Pacat... Si de drum nu-i problema ca la combinatie e cel mai bine..si dak nu se gasea loc imi lu-am eu masina,o problemutza e ca nu am suport de bicicleta..
Si downhill cand se face?Ca-mi surade mai mult idea , e mai acesibila pt grasi

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 03, 2009 9:34 pm60

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Curse strict de Downhill nu cunosc la noi , dar acolo iti trebuie bicla serioasa si sange in ... you get the point . Si investitie majora in echipament de protectie ... ca acolo daca ai cazut nu dai de asfalt ca pe sosea ... dai de copaci , pietre ... toate nebuniile , in plus ca viteza este foarte mare iar timpul de reactie este ... trebuie antrenament si acolo

http://www.constantacyclingteam.tk

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Joi Aug 06, 2009 7:00 am61

veteranu

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
aduci tata niste pozze...si ceva filmuletze ...ma intereseaza foarte mult traseurile pe care o sa le facetzi acolo...cum poti tu cel mai bine sa faci pozele sa ni le aratzi..ce fel de drum are , panta , macadam , etc...orice sa prinzi:D da?
Si asi mai vrea sa stiu cu ce mergetzi? cu masini personale? si ce masini avetzi la dispozitie?[/quote]


Daca la o cursa am obiectiv, nu prea am timp de poze... si la asta am. Fara obiectiv ,peste vreo 4 ani cand o s-o bag pe ficămea
in concurs si o să stau pe lăngă ea.
Dar poze si filmulete poti vedea pe sit-ul oricărui maraton, de ex.pe "Banat Montaibike Maraton" gasesti filmul si pozele de la ed.trecută(2008).
Cursele de MTB sunt private(de aceia se percepe taxă de inscriere) pt.amatori si profesionisti(elite) cu clasamente separate.
Profi. însemnă că sunt înscrisi la un club de ciclism avizat de FRC....si trăiesc din asta(seniori) !!! La noi in ţară doar 5 cluburi de ciclism îsi permit să ţină seniori(peste 18ani).- de aici si nivelul nostru pe plan inter.
Amatorii :suntem noi , cei mulţi ,cu altă modalitate de venit:afaceri,servici,părinţi etc. si care băgăm bani pt.acest hobby.
Butonaţi pe forum ciclim.ro si găsiţi răspuns mai la toate întrebările.
De obicei merg cu familia la curse dar pt. că acum merg singur aveam locuri libere(3).
Programul rămâne acelasi.
P.S. Revista MBike e in special pt.mtb-isti(70%) ...deci abonati-vă !!! - aici găsesti si downhill.

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Joi Aug 06, 2009 7:19 am62

SuperSaint

SuperSaint

Super Member
Super Member
biluzze a scris:Adevaru ca din vb asa ... nu pre poti sa crezi ca unu face si vrea sau nu... da cum am mai zis si prin alta parte , saptamana asta plec la munte si se intercaleaza cu concursul. Pacat... Si de drum nu-i problema ca la combinatie e cel mai bine..si dak nu se gasea loc imi lu-am eu masina,o problemutza e ca nu am suport de bicicleta..
Si downhill cand se face?Ca-mi surade mai mult idea , e mai acesibila pt grasi



Deeeeeeeci .... te invit sa vizitezi www.dornaxtrem.ro ... pt concurs de downhill ... eu abia astept sa merg acolo Evil or Very Mad . N`am eu antrenament ... dar ce conteaza ... important e sa particip sau macar sa ajung pana acolo ca sa vad si eu cu ce se mananca o competitie de acest gen Very Happy .

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Dum Aug 09, 2009 7:19 pm63

Scorpionul

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Dacase organizeaza niste chei sau tasaul off road, ma subscriu cu mesajul "Mi-e foame rau de Rodeo pe bicla" Very Happy

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Banat Montanbike Maraton 09Aug.2009 Mier Aug 12, 2009 3:04 pm64

veteranu

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Adunarea :
MTB in weekend - Pagina 3 09082009005
MTB in weekend - Pagina 3 09082009006
MTB in weekend - Pagina 3 09082009003q
In cursă:
MTB in weekend - Pagina 3 Banat09
MTB in weekend - Pagina 3 Banatmtb09
MTB in weekend - Pagina 3 Banat2009
La un punct de alimentare(pe vârful Semenic)
MTB in weekend - Pagina 3 09082009009

Si castigatorii de la 80 km:Veterani(peste 45ani)-stânga si SenioriA(35-45ani)-dreapta
MTB in weekend - Pagina 3 Banatmar09
Dar pe Sit gasiti peste 450 de poze !!!

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Mier Aug 12, 2009 7:47 pm65

Alien_X

Alien_X

Coleg de Suferinta
Coleg de Suferinta
Superba cursa se pare.....mai ales pt pasionati de off-road....un lucru am observat.Constanta este peste tot!!!!!!...si de asta...suntem mandrii!!!!!!...bravo baieti!!!!!!!!!!!!!tot respectul!!!!!

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Mier Aug 12, 2009 8:48 pm66

DANILO

DANILO

Membru Avansat
Membru Avansat
Bravo, felicitari!!!!!

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Joi Aug 13, 2009 4:59 am67

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Frumos frumos , Bravo . Veteranu apara renumele ciclist al Constantei cu succes . Aici se lucreaza pe sistemul vorba putina si rezultate multe

http://www.constantacyclingteam.tk

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Dum Aug 16, 2009 7:28 pm68

leka

leka

Membru Avansat
Membru Avansat
Incercam o reprogramare a turei pe malul lacului Tasaul? Sambata dimineata?

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Lun Aug 17, 2009 6:07 am69

DANILO

DANILO

Membru Avansat
Membru Avansat
sunt disponibil pentru sambata 22 aug.dupa ce vedem cine mai merge stabilim ora si locul intalnirii pentru plecare sambata dimineta.

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Mar Aug 18, 2009 8:19 am70

veteranu

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Ieşirea mea de sâmbătă e incertă. Vineri sânt la servici şi vin acasă sâmbătă dim.când mai mult ca sigur trebuie să mă odihnesc.

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Mar Aug 18, 2009 10:13 am71

leka

leka

Membru Avansat
Membru Avansat
Veteranu, daca propui alta data, si vrei sa mai tragi cativa dupa tine pe traseu, eu sunt de acord

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Mier Aug 19, 2009 2:01 pm72

Scorpionul

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Sambata aaa ???, am venit fratilor, +1 de la mine, tr sa va anuntz ca incepe cocsarea pe off road daca apar eu What a Face , pe off road mi se aprinde post-combustia spontan Razz

https://www.facebook.com/groups/189264241714779

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Mier Aug 19, 2009 2:17 pm73

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
voi pe off road noi pe sosea , ai un + de la mine scorpion

http://www.constantacyclingteam.tk

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Vin Aug 21, 2009 12:50 pm74

leka

leka

Membru Avansat
Membru Avansat
maine, sambata facem ceva? unde si la ce ora ne intalnim? Mergem pe malul lacului Tasaul sa vedem pe unde se antreneaza Veteranu? Pt asta as propune intalnire la aqua magic la ora 9:00 ca sa nu mergem numai prin caldura.

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Vin Sept 11, 2009 12:58 pm75

veteranu

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Pe 20 Sep. are loc la Tusnad concurs de Maraton la MTB de 30 sau 50km si un grad de dificultate medie deci excelent pt.incepatori fără experienţă în concursuri.
Pot lua cu mine 3 concurenţi(cu tot cu biciclete).
Program:plecarea sâmbăta 19Sep. ora 10.00 C-ta- Bv.
sâmbătă seara : cazare Bv.-gratis
dum.20Sep. :Bv-Tusnad, inscriere, alergare, premiere, Tusnad-Bv, cazare Bv.-gratis
luni 21Sep :Bv-C-ta, sosire ora14.00.

Curaj !!!



Ultima editare efectuata de catre veteranu in Vin Sept 11, 2009 1:03 pm, editata de 1 ori

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Vin Sept 11, 2009 1:02 pm76

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Eeee ce venea baiatu la o asemenea oferta , dar ioc bicicleta . Poate la anu daca reusim afacerea

http://www.constantacyclingteam.tk

MTB in weekend - Pagina 3 Empty Re: MTB in weekend Vin Sept 11, 2009 1:11 pm77

veteranu

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
LiveForCycling a scris:Eeee ce venea baiatu la o asemenea oferta , dar ioc bicicleta . Poate la anu daca reusim afacerea
Pt.tine stau toată noaptea si dimineata ai Husarul pregatit !!! Numai sa-mi dai semalul !
Afacerile le lăsăm pt. la anul.
Imi asum in totalitate riscul !!!


Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 24]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente