Constanta Cycling Team
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Empty Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Vin Noi 12, 2010 1:16 pm1

il_Dottore

il_Dottore

Membru Avansat
Membru Avansat
Salut. Care din voi care nu mergeti maine la Babadag sau pe alte trasee anuntate, va bagati la o plimbare pana la Cetatea Histria ? Dar nu in viteza, ci cu 15-35 km/h, eu nu am cursiera. Am mai facut o data traseul asta acum jumatate de an cu un mtb, si a fost superb, e o zona f linistita si frumoasa, mai ales in apropiere de cetate. In total sunt cam 110 km ( Cta - Navodari - Corbu - Sacele - Cetatea Histria, si retur ) , iar cu o viteza medie de doar 15 km/h , e timp destul sa ne intoarcem lejer pana la ora 4-5 dupa-amiaza. (Oricum trebuie un pic de rezistenta pt drumul asta , nu e chiar unul scurt) Aprovizionarea cu merinde se poate face in Corbu sau Sacele.

So.. eu voi fi maine la ora 8 in Mamaia, in dreptul intrarii spre Aqua Magic. Astept 5 minute si daca nu vine nimeni, no problem, imi vad de drum, dar singur am sa aleg un traseu ceva mai scurt.

Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Empty Re: Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Vin Noi 12, 2010 4:15 pm2

veteranu

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Eu zic sa te opresti la City Moll in parcare, daca ai loc in masini -te luam, daca nu -continui drumul spre Histria. Nu de alta dar e posibil sa mai fie persoane fara loc in masini care datorita tie au frumoasa optiune : Histria.

Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Empty Re: Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Vin Noi 12, 2010 4:28 pm3

LiveForCycling

LiveForCycling

Administrator
Administrator
O idee buna .

http://www.constantacyclingteam.tk

Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Empty Re: Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Vin Noi 12, 2010 4:35 pm4

il_Dottore

il_Dottore

Membru Avansat
Membru Avansat
La Babadag oricum nu mai merg de data asta, sorry, am o bicicleta de treking care nu prea e perfecta pentru offroad (cauciucuri cam subtiri - instabilitate la viteza prin denivelari, plus ca nici pt catarari nu e cea mai buna).
Dar ai dreptate, veteranu. Am sa trec pe la 8:30 pe la City Park, si cine nu are loc cu voi in masini si vrea sa mearga in schimb spre Histria, e binevenit.

Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Empty Re: Cetatea Histria - sambata 13 noiembrie Vin Noi 12, 2010 5:06 pm5

Dany

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

din pacate nu pot sa iau Cady maine (e plecat spre alte meleaguri), asa ca nu am cum sa iau mai multe biciclete. Am vb cu Captain si va veni el cu masina lui care poate duce 5 bici, 4 poate duce si masina lui marius, sper sa mai fie si alte masini. Sorry....dar cred ca vom incapea pana la urma.


Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente